Autor:
Kerttu Kruusla

Kunstide ja tehnoloogia õpetaja õppekava magistrant Peeter: „Õppima tõi mind soov olla kõrgharitud muusik“

Peeter Priks on TÜ Viljandi kultuuriakadeemia kunstide ja tehnoloogia õpetaja õppekava magistrant, kes lisaks õppimisele laulab ja mängib kitarri ansamblites Curly Strings, Boamadu ja Mandoterror ning töötab muusikaõpetajana Illuka koolis.

Küsisime Peetrilt, mis tõi teda õppima kultuuriakadeemiasse ja kellel soovitab ta tulla õppima kunstide ja tehnoloogia õpetaja magistriõppekavale.

Image
kultuur

Mis tõi sind õppima TÜ Viljandi kultuuriakadeemiasse kunstide ja tehnoloogia õpetaja magistriõppekavale?

Kultuuriakadeemiasse tõi mind soov olla kõrgharitud muusik ja saada kõrgemat palka. 

Image
kultuur

Kellel soovitad tulla õppima kunstide ja tehnoloogia õpetaja magistriõppekavale? 

Soovitan tulla õppima kõigil, kes toimetavad selles valdkonnas. Inimene peaks ju ikka olema selle valdkonna "master", kus toimetab. 

Mis sulle selle õppekava juures kõige rohkem meeldib?

Selle õppekava juures meeldib mulle paindlikus ja professionaalsus.

Image
kultuur

Millise ühe sõnaga kirjeldaksid kultuuriakadeemiat? 

Professionaalsus.


Kunstide ja tehnoloogia õpetaja magistriõppekava

See mitme aine õpetaja õppekava sisaldab Eestis oma valdkonnas enim valikuid. Sind ootab ainulaadne kombinatsioon pärimuskultuuri ning nüüdisaegse tehnoloogia, muusika, kunsti ja tantsu sessioonõppest, mis toimub väga heades tingimustes Viljandis ja Tartus.

Need, kes on juba läbinud bakalaureuse- või rakenduskõrgharidusõppe kujutava või tarbekunsti, pärandtehnoloogia, muusika, tantsu või teatrikunsti valdkonnas, saavad selle Eestis ainulaadse õppekava läbimise järel tööturu jaoks lisaväärtuse, omandades kahe aine õpetaja kutse.

Õppekava läbinu saab õpetaja 7. taseme kutse. Sul on võimalus asuda tööle üldharidus- või huvikooli kunsti-, muusika-, pilli-, käsitöö ja kodunduse, tehnoloogiaõpetuse, tantsu- või ettevõtluse õpetajana, samuti kooliteatri juhendajana. Loe lähemalt SIIT.

Kultuuriakadeemia rakenduskõrgharidusõppesse saab avaldusi esitada 12. juunist kuni 26. juunini ning magistriõppesse 1. veebruarist kuni 26. juunini.

kultuur

Lõppes vastuvõtt kultuuriakadeemiasse

kunst

5 põhjust, miks tulla õppima kunstide ja tehnoloogia õpetaja magistriõppekavale

kultuur

Kogukonnahariduse ja huvitegevuse õppekava tudeng Sära: „Sellel õppekaval ei ole elu kunagi üksluine“